Idiotizmas, kurį galima pačiupinėti

Pagiriamasis žodis kvailybei. Bent jau už drąsą ir savimylą:

“Žemaičių organizacijų atstovų nutarimas

2012 m. gegužės 12-ąją Palangoje įvyko Pasaulio Žemaičių sueiga. Aptarta, kad Lietuvos Respublikos santvarkoje valstybės vadovai visiškai neorganizuoja nei Lietuvių, nei Žemaičių tikrosios istorijos išsiaiškinimo ir paskelbimo. Pasak kalbotyrininkų seniausia Europoje pripažinta mūsų kalba. Tačiau respublikos valstybės vadovai neužtikrina jos išsaugojimo ir apgynimo nuo tarptautinių svetimybių, išsaugojimo kaip raktinės pasaulio kultūrų senovės kalbos, padedančios ir kitoms tautoms bei mokslui suvokti pasaulio vystymosi raidą, o tai atitiktų UNESCO organizacijos pasaulio kultūros paveldo tikslus, todėl Žemaičiai netekę kantrybės ir suprasdami, kad respublikos santvarka savo galimybėmis nebepajėgi veikti savo žmonių esminių tikslų naudai „Būkime vieningi“ pakvietimu susirinko į sueigą.

Aptarta, kad Lietuvos valstybės politikai skiria daugybę pinigų svaigimų, pramogų, sporto ir žaidimų, dainavimų, šokimų, jaunimo mainų ir paruošimo emigracijai, ruošimo imigrantų invazijai, o vietinės reikšmės neesminių dalykų, Lietuvos vardo garsinimui šalyse, iš kurių gali plūstelti emigrantai, tačiau įstatymais neužkerta galimybių užsienio kalbų plėtimu naikinti vietinių senbuvių kalbas. Nepanaudoja galimybės senbuvių kalbą išsaugoti įregistruojant ją UNESKO organizacijoje, kad išsaugotų kaip pasaulio kultūros paveldą saugomą tarptautinėmis konvencijomis. Suvokiama, kad kokiais žodžiais kalbama, tokiais žodžiais ir galvojama. Kai įdiegiami sunkiai suvokiamos prasmės tarptautiniai žodžiai ir užsieniniai beprasmiai pavadinimai jų pagrindu kuriami ir sunkiai suvokiamos prasmės sumanymai.

Tarptautinės darbininkijos susikalbėjimo tikslams anglų kalbos neišraiškingumo kokybė aiškiai per prasta suprantantiems žemaitiškai ir lietuviškai. Siekiant, kad politikai, valstybės tarnautojai ir kiti žmonės galvotų protingiau, būtina atstatyti ir ateičiai išsaugoti žynių sukurtas lietuvių ir žemaičių kalbas, susijusias su vietinių žmonių prigimtinėmis savybėmis, visatos ir gamtos veiksmų pavadinimais ir ypatingai išraiškingas.

Aptarta, kad visose šalyse vietinių tautų senbuviai ir jų palikuonys geriausiai prisitaikę gyventi tomis gamtinėmis aplinkybėmis. Jie geriausiai suvokia toje vietoje veikiančias gamtines sąlygas, supranta vietinius gyvūnus, žino augalų savybes, geriausiai pajėgūs globoti naujuosius atėjūnus arba juos atgrasyti nuo toje vietovėje apsigyvenimo ir išnykimo. Dėl skirtingų savybių, skirtingų įsitikinimų ir skirtingų tikslų tautų sugretinimas didina tarpusavio pavojus. Istoriškai akivaizdu, kad tikslinga išvengti galimybių ateityje kam nors ir vėl sukurstyti skirtingų  tautų tarpusavio nesutarimus, rungimąsi ir kovas, o gal ir vėl tarpusavio žudynes – tai liudija atėjūnų tautų šimtai masinių kapaviečių – vokiečių, švedų, prancūzų, rusų, žydų ir kitų. Todėl būtina išsaugoti senbuvių kultūrą  ir žmones kaip vietinio patyrimo, aplinkos suvokimo bei tūkstantmečiais sukaupto paveldo išsaugotojus.

NUTARTA – kadangi esamoje respublikos santvarkoje trūksta įstaigos pakankamai pajėgios įgyvendinti aptartus tikslus, be to, dvasininkija veikia nesusijusiais su valstybės  tikslais, tikslinga pagerinti valstybės valdymą galingesniu politiniu, teisiniu ir dvasiniu instrumentu negu prezidentai, seimas ir vyriausybė. Todėl tikslinga teisėtai neprievartiniu būdu savanoriškai su aktyviausiai valstybės labui veikiančių žmonių pagalba, atstatyti Lietuvos Karalystę su šiuolaikiškai patobulinta Karaliaus įstaiga bei Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę – kaip panašių tikslų šalių sandraugą dėl Žemaičių ir kitų senbuvių tautų tikslų įgyvendinimo užtikrinimo platesne kaimynine apimtimi.

Sueigoje dalyvavo žemaičiai iš užsienio šalių atstovai ir vietinių organizacijų: „Žemaičių kultūros draugija“ ir jos skyriai iš Panevėžio, Skuodo, Kauno, Mažeikių, Kėdainių, „Kauno Žemaičių bendrija“, „Žemaitijos partija“, „Visuomeninė organizacija Žemaičių sąjunga“, „Klaipėdos romuva“, „Žemaičių krašto draugija“, „Kauno Žemaičių bendrija“, „Pagyvenusių žmonių bendrija“, VŠĮ “Žemaičių paveldas“, „Žemaičių partija“, „Palangos Žemaičių kultūros draugija“, „Žemaičių alka“, „Aisčiai“, , Palangos miesto vicemeras Saulius Simė, Klaipėdos miesto tarybos narys Vytautas Lupeika, rašytoja- istorikė Inga Baranauskienė, bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimo pradininkai Milvydas Juškauskas, Vaidas Lekstutis, Violeta Sirvydytė, Vaidas Želvys ir kt. valstybės veiklai neabejingi žmonės.

Sueigos dalyviai Palangoje, Basanavičiaus g. nuolatinai iškėlė didžiulę Žemaitijos vėliavą, kaip ženklą, kad  Lietuvos nelaimėse nepaliks, valdymo santvarką pagerinti padės.

 

Sueigos motyvacijas ir nutarimus tvirtina:

Vaidas Lekstutis

Vaidas Želvys”

Įdomu – kada bus skelbiamas konkursas į Karaliaus pareigas? Juk internetas ir elektroninis paštas tokias kretiniškas idėjas skelbiančioms ypatoms yra visgi prieinamas Smile

Reklama

, , ,

 1. #1 by kantas on gegužės 13, 2012 - 7:48 pm

  ir aš manau jog tai daugiau nei idiotai

 2. #2 by Anonimas on gegužės 13, 2012 - 10:19 pm

  Čyvai, gal rengiatės kandidatuoti į karalius, kad domitės 🙂

 3. #4 by kantas on gegužės 13, 2012 - 10:28 pm

  beje, Tomai, ar tu nepastebėjai Romanovo piršto antspaudų šioje istorijoje ? 🙂

  juk pastoviai tau sakau, pradėk domėtis tuo kuo reikia ir žinosi daugiau negu eiliniai piliečiai

 4. #5 by Šūdmalius į išvietes. on gegužės 14, 2012 - 6:10 am

  Išpardavėjų ir atėjūnų meilės valdymui AMEN, kas ne už LDK – Karalystę tie rudenį rinkimuos eis velniop, o ne į LRS.

 5. #6 by Lietuvis on gegužės 14, 2012 - 6:10 am

  Pasiūlykite kitą variantą, protingieji pliurpalistai… Žemaičiai jau sujudo, o jūs?

 6. #7 by Lietuvis on gegužės 14, 2012 - 7:57 pm

  Tomukui, patarinėti kėkvienas durnius gali, bet su atsakomybe asmenine…

 7. #8 by LDK - Karalystė tikrai atkuriama on gegužės 23, 2012 - 12:15 pm

  2012 metais kovo mėnesio 25 dieną įvykusiame posėdyje atnaujinta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės konferencija nutarė kreiptis į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos ir kitų valstybių žmones su šiuo pareiškimu.

  – Remdamiesi 1905, 1917 ir 1918 metų Vilniaus Seimo, Konferencijos ir Tarybos nutarimais įsteigia Vykdomąją Tarybą (Organizacinį Komitetą) Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės-Karalystės įgyvendinimui.

  – Visus gyvenančius istorinėse LDK žemėse kviečiame atvykti į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės Tarybos narių atnaujinimo susirinkimą, įvyksiantį 2012 m. rugsėjo mėn. 22 d., 12:00 val., Jotvingių – Prūsų sodyboje, Ožkiniuose – Šilainėje šalia Punsko miestelio, Lenkijoje.

  – Įgyvendinimas vykdomas remiantis „Visuomenės ir Valstybės Pagrindu”, kuris nuolat tobulinamas; priedas Nr. 5 (nuorašas, 28 lapai).

  Pridedama :
  1. 1905 m. spalio 22d. (Lapkričio 4d.) „Memorandumas”, (nuorašas, 1 lapas).
  2. 1905 m. spalio 29d. (Lapkričio 11 d.) „Atsišaukimas į lietuvių tautą”, (nuorašas, 1 lapas).
  3. 1905 m. lapkričio 21-22 d. (Gruodžio 4-5) Vilniaus Didžiojo Seimo priimtų nutarimų priedai (nuorašai) Nr.1-13, (nuorašas,18 lapų).
  4. 1918 m. lapkričio 16 d. „Prūsų Lietuvos tautinės komisijos atsišaukimas”, (nuorašas, 1 lapas).

  Pasirašo
  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės
  Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimo pradininkai:

  Petras Cidzikas, Aivaras Lileika, Milvydas Juškauskas, Vincentas Sakas, Dalė Petraitienė, Valentinas Grumbinas, Vaidas Lekstutis, Violeta Sirvydytė, Aidas Birgėla, Vaidenis Čapskis, Algimantas Sakalauskas, Vladas Motieka, Artūras Gotautas, Eglė Žaltauskienė, Vytautas Žaltauskas, Vaidas Želvys, Giedrius Litvinas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: