Policija uolesnė nei milicija

Perskaičiau žinią apie tai, kad Kauno policija labai uoli – iškart ima kažkaip ir pagauna kiekvieną, kuris, matote, „teršia“ miestą. Ypač jei tai nepilnametis, rašantis ne x, y ir dar vieną raidę ant tvoros, o kreidelėmis rašo „TIE-SA“.

„Kaune apie 14 val. policijos pareigūnai sulaikė šešis asmenis, kurie Nemuno krantinėje prie Vytauto bažnyčios bandė kreidelėmis nupiešti žodį „TIE-SOS“.

Kaip Alfa.lt pasakojo sutrikę akcijos dalyviai, norėdami prisidėti prie Vilniuje jau kelias savaites vykstančios akcijos, kurios rengėjai prie prezidentūros vis atnaujina menininko Gitenio Umbraso užrašą, 12 kauniečių susirinko Nemuno krantinėje ir spalvotomis kreidelėmis pradėjo piešti. Beveik pusė akcijos dalyvių buvo vaikai.

Nepraėjus ir 10 minučių, prisistatė policijos pareigūnai ir pareiškė, kad akcijos dalyviai yra sulaikomi. Pasak šios akcijos dalyvių, autobusu buvo išvežta 12 žmonių, taip pat ir dalis vaikų.

Kauno VPK atstovas ryšiams su visuomene Kęstutis Kascikevičius patvirtino, kad remiantis Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 str. („Miestų švaros taisyklių pažeidimai“) sulaikyti ir į policijos nuovadą pristatyti šeši asmenys. Policijos atstovas negalėjo paaiškinti, kokių tikslų turėjo nesankcionuotos akcijos dalyviai. „Nežinau, ką jie norėjo parašyti. Jie spėjo parašyti tik tris raides – T, I ir E“, – paaiškino policijos atstovas.

Liudininkų teigimu, pareigūnai suaugusiųjų nesulaikė – išvežė tik vaikus.“ – rašo Alfa.lt. Priduriama, kad iš vaikų reikalavo pasiaiškinimų ir tik paskui juos atidavė, susivokę, kad persūdė.

Po savaitės būsiu Kaune ir būtinai pasidomėsiu – ar man žinomose vietose, kur parašyta x,y ir dar viena raidė pasižymėję entuziastai buvo iškart sulaikyti. O gal visi užrašai nuvalyti vidaus reikalų sistemos ar kitos sistemos lėšomis?

Būdami paaugliais, Vilniuje, „krasnūchoje“ (Savanorių prospektą tada okupantai vadino Raudonosios Armijos) ant asfalto leisdavome sau mokykline kreida parašyti „kacapai, lauk iš Lietuvos“. Naivi, iš virtuvinės politikos atsinešta ir netiksli pozicija (kaip gali būti netiksli ir dabartinių TIE-SOS paišytojų). Bet niekad neteko pastebėti, kad „organai“ būtų sekę. Niekada nebuvome sulaikyti nei už antisovietinę propagandą, nei už nacionalizmą, nei už teršimą. Kaip dabar, taip ir tada buvo tikrų ir daug realesnių teršalų. Šis parodomasis konkrečių Kauno mentų (policininkais jie niekad netaps) uolumas yra aiškiai užsakomasis. Užsakovas yra tas, kuris kažko žiauriai išsigandęs, prastai miega ir nervingai barbena pirštais į kokį nors stikliuką. Įdomu – ko gi būtent jis taip bijo?

Reklama

, , ,

  1. #1 by PILIETIS on birželio 17, 2012 - 1:13 pm

    Prieš rašydami tokius straipsnius ir piktinantis neva blogu policijos darbu reikėtu pasiskaityti Lietuvos Respublikos įstatymus (“kreidelėmis“-mažybinis nekaltas žodelis ir daiktelis). Pradėsime rinktis gaujomis ir be leidimų piketuoti, protestuoti ir dar su kreidos gabalais kažkur kažką teplioti…
    Čia mano nuomonė. Bijoti nėra ko. Bauginti žmonių taip pat nereikia iškraipant viską. Reikia laikytis dešimt Dievo įstatymu bei Lietuvos Respublikos įstatymų.
    PILIETIS.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: