Prezidentei D. Grybauskaitei visos eitynės vienodos

„Asmeniškai aš nedalyvauju jokiose eitynėse. Iki šiol nedalyvavau ir nesiruošiu dalyvauti jokiose eitynėse. <…> Nesveikinu jokių eitynių organizatorių, nežadus sveikinti ir šių“ – sakė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė savo metinėje spaudos konferencijoje apie numatomas gėjų eitynes.

Manau, kad šis atsakymas yra pakankamai nuoširdus ir išsamiai atspindi prezidentės vertybes, prioritetus bei gyvenimo filosofiją.

Kai jos rinkimų kampanijos metu klausiau apie darbą aukštojoje partnėje mokykloje jau po 1990 metų kovo 11-osios, gavau atsakymą, kad patriotas yra ne tik tas, kuris gatvėje (suprask – eitynėse ar mitinguose). Parafrazuojant galima pasakyti, kad ir gėjus yra nebūtinai tas, kuris žygiuoja paraduose.

Prezidentė yra sakiusi, kad burokevičininkų šventovės mūruose ji kariavo savo tylų vidinį karą. Tą pati gali daryti ir tie, kas neis po vaiavorykštės spalvomis.

O svarbiausia mintis čia yra labai paprasta – D. Grybauskaitė nei viename savo gyvenimo etape nepriima rizikingų sprendimų. 1990-1991 – geriau palaukti ir pažiūrėti kuo viskas baigsis. Prikandus liežuvį rinktis perspektyvesnę karjeros kryptį. Taip, kad galiausiai pavyksta įtikti ir velioniui komunistų vadui Algirdui Mykolui Brazauskui, ir „gatvinių patriotų“ patriarchui prof. Vytautui Landsbergiui.

Tas pats ir su šių eitynių klausimu – nežinia, kaip paveiktų reitingus arba europinio establišmento nuotaikas tiesus pasisakymas prieš ar už, sveikinimas ar ne sveikinimas.  Tai geriau tikrai niekur nedalyvauti ir kaip nors kampu prasprūsti pro vertybinių apsisprendimų pinkles. Dabar prezidentė apsiribojo teisinių taisyklių paaiškinimu, galbūt tą patį būtų padariusi ir tuomet, jei būtų tekę kalbėti apie kokios nors Lietuvos laisvės lygos arba Sąjūdžio mitingus. Tokia nuostata prezidentės karjerai ligi šiol nešė sėkmę, tad kam čia ją keisti? Ypač, kai artėja nauji rinkimai.

, , ,

  1. #1 by Johnsonas on 13 liepos, 2013 - 2:13 pm

    Reblogged this on Johnsono ne'Blog'as.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: