Apie sovietmetį be propagandos pasakos „Nelaisvės anatomija“

„Ar prisimenate girą iš geltonos statinės? Pionieriškų būgnų tratėjimą? Komunistų partijos rūpestį jumis ir jūsų artimaisiais? Eiles prie šlapios dešros ir mandarinų? Didžiosios rusų tautos rodomą kelią? Ne? O gal tiesiog net nežinote? Mes priminsime”, – sako naujo žiniasklaidos projekto iniciatoriai.

Nuo lapkričio 1 dienos startuoja naujas žiniasklaidos projektas – „Nelaisvės anatomija“. Radijo stotyje „Žinių radijas“, interneto portale balsas.lt ir „Valstiečių laikraštyje“ bus prisimenamas sovietmetis. Tas laikas, kai oficialiai nebuvo sekso, o praktiškai trūko dešros ir tualetinio popieriaus. Visgi žmonės, išskyrus tuos, ką tiesiog nužudė, kažkaip toje sovietinėje Lietuvoje gyveno ir ne visi buvo nelaimingi. Apie tą laiką be propagandos ir sapalionių pasakos žurnalistai Tomas Čyvas, Donatas Valančiauskas, o taip pat Mykolo Romerio universiteto docentas, istorikas Ramūnas Trimakas bei jų pašnekovai.

„Tikrai yra viską prisimenančių, bet yra ir nieko negirdėjusių. Kai kas sugebėjo primiršti, o be to užaugo karta, kuri anaiptol nežino, kaip čia gali nebūti tualetinio popieriaus arba kaip čia galima visą gyvenimą laukti paskyros vos pavažiuojančiam automobiliui? Net nusipirkti elementarią nuotykinę užsienio autoriaus knygą ne visi sugebėtų, jei juos nugabentų laiko mašina į tuos laikus. Mat tam, kad gautum teisę nusipirkti, reikėjo surinkti dvidešimt kilogramų makulatūros. Kalbėsime ir apie tai, kaip žmonės tada dirbo, kūrė visose srityse – medicinoje ir švietime, prekyboje ir pramonėje, muzikoje ir kine. Kalbinsime ekspertus, žmones, kurie gyveno ir dirbo tais laikais, žmones gatvėje. Leisime palyginti ir spręsti – ar tikrai „prie sovietų buvo geriau“, ką mums ir dabar pasakoja nostalgiją diegiantys Kremliaus dainorėliai ir propagandistai. Pamatysime, kad dalis dalykų – ypač propagandoje ir įpročiuose – atsikartoja dabartyje, bandysime susivokti, kur paveldas, o kur balastas“, – žada kūrybinis kolektyvas.

Ar gera gyventi kalėjime, kur garantuotas nemokamas būstas ir medpunktas? O gal iš tiesų viskas buvo kitaip? O kaip gyvenome prie sovietų, kai oficialiai visai nebuvo sekso, o realiai trūko dešros, džinsai buvo laikomi amoraliu dalyku? Kaip jautėsi okupuotų sovietinių provincijų mokslininkai ir specialistai kuriems buvo nevalia aplenkti visagalio centro nei statybose, nei širdies persodinimo operacijose? Kaip sovietai „kovojo už taiką“, išsiplėsdami iki šeštadalio visos planetos sausumos ir ką Kremlius kartoja iš seno repertuaro šiandien? Apie visa tai ir ne tik, be propagandos ir sapalionių, laidoje „Nelaisvės anatomija“. Šeštadieniais devintą ryto „Laisvosios bangos“ eteryje, o taip pat balsas.lt portale ir „Valstiečių laikraščio puslapiuose“.

Reklama

, , , , , , ,

 1. #1 by Antanas on sausio 24, 2015 - 6:15 pm

  Kas buvo blogai -buvo blogai. Kas gyveno tuo metu – žino.
  Jaunimas vargu ar supras,kas buvo blogai.
  Betgi tokio nesaugumo kaimuose tikrai nebuvo. Tokio banditizmo tikrai nebuvo.
  Kad to nebuvo sovietmečiu – jaunimas patikės.
  Kad einame link diktatūros – akivaizdu.
  Tai koks gi tikslas tų pasakojimų ??
  Patenkinti sovietinio marksistinės etikos profesoriaus elektorato jausmus.
  Užmaskuoti tai, kas dabar iš esmės yra blogai ???

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: